Apie vilną


     Vilna yra pluoštas, gaunamas iš naminių avių vilnos.Avių auginimo verslas prasidėjo centrinėje Azijoje daugiau nei prieš 10000 metu. Verpti vilna pradėta 3500 metais prieš Kristų.
         Šis vienas iš seniausiai žinomų pluoštų išlaikė laiko testą dėka savo unikalių natūralių savybių. Kadangi avys gyvena sudėtingomis sąlygomis, jos evoliucionuodamos susikūrė labai sudėtingą dangą. Jų vilna yra smarkiai garbanotas pluoštas, turintis daugybę oro kišenėlių, kurios jas (ir mus) apsaugo nuo šalčio. Moksliniais terminais išorinės ląstelės atstumia vandenį,kol
vidinės sugeria prakaitą. Ši savybė padaro vilną  šilta medžiaga.          

Natūralūs, stilingi megzti vilnoniai drabužiai - idealiausias Jūsų pasirinkimas  žiemai. Tikrai neapsiriksite plonesnį vilnos švarkelį ar skraistę užsirengę ir šiltojo sezono vakarais. Vilnonis drabužis leis Jūsų odai kvėpuoti,sugers drėgmę ir palaikys normalią kūno šilumą bet kuriuo metų laiku.Mes mezgame įdomaus ir kartu paprasto dizaino sukneles, tunikas, palaidines, švarkelius,skraistes,liemenes moterims,megztinius vyrams,o šalikus,kojines,kepures visiems... Savitos drabužių detalės,didelis spalvų pasirinkimas,kiekvieną mėnesį pasirodantys nauji modeliai,numegzti iš ekologiškų ir natūralių siūlų,leidžia mūsų klientams jaustis patogiai ir išskirtinai,paprastai ir elegantiškai...


Ar žinote,kad vilnoniai drabužiai:

  • megzti iš  natūralaus pluošto. Tai nepaprastai sudėtingas baltymas, išsivystęs per milijonus metų kaip šiltakraujų gyvūnų apsauga klimatų ir sąlygų įvairovėje.  
  • kvėpuoja. Jie sugeria drėgmės garus, todėl juos patogu dėvėti tiek karštu, tiek šaltu oru. Šaltu oru vilna sugeria drėgmę ir palieka prie odos sauso oro tarpą. Tai padeda išlaikyti kūno temperatūrą. Oro turinys, esantis pluošto viduje, veikia kaip izoliatorius. Grynas oras yra geriausias izoliatorius, randamas gamtoje.  Net jeigu vilna sušlampa, ji išlaiko šilumą. Vilnos natūrali savybė izoliuoti ir nepraleisti vandens netgi lyjant.
  • dėl savo elastingumo  patogu dėvėti, nes  prisitaiko prie kūno formų.
  • ilgiau dėvimi. Jie nenusidėvi per trumpą laikotarpį. Kiekviena vilnos skaidula sudaryta iš milijonų vadinamųjų spyruoklių, kurios pasiduoda tempiamos ir nelūžta. Todėl vilnonis pluoštas yra nepaprastai patvarus.
  • yra sveiki, nes apsaugo nuo staigaus temperatūrų pokyčio .
  • nesiglamžo. Jie visada išlaiko savo formą.
  • yra nealergiški. Jūs negalite būti itin alergiški vilnai, kaip negalite būti alergiški savo plaukams. Kad išvengtumėte odos dirginimo, nedėvėkite  vilnonių drabužių ant nuogo kūno.